اولین ماراتن توانمندسازی دانشجویانه در سال ۱۳۹۹ به زودی آغاز می‌شود. در این ماراتن یک سال آموزش و مشاوره و تقویت مهارت‌های کلیدی برای دانشجویان علاقمند برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

با شرکت در این ماراتن علاوه بر آموزش‌های تخصصی و کاربردی، از پروفایل کاربری ویژه و درخت دانش و خدمات مشاوره و کاریابی هم بهره‌مند خواهید شد.

ماراتن چیست؟

ماراتن یک مسابقه دوی باستانی است که به طول ۴۲ کیلومتر و ۱۹۵ متر برگزار می‌شده و هنوز هم جایگاه خود را در ورزش‌ها به خوبی حفظ کرده است.

سابقه تاریخی این ورزش به جنگ ماراتن در سال ۴۹۰ قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد که پس از آن که یونانیان در آستانه پیروزی قرار گرفتند، سربازی برای رساندن خبر پیروزی با رها کردن اسلحه و لباس‌های خود تمام راه را یک نفس دوید و با رساندن پیام پیروزی، در لحظه جان خود را از شدت خستگی از دست داد.

از آن پس مسابقه دوی ماراتن به یادبود این حرکت قهرمانانه هر ساله برگزار می‌شود و هم اکنون در کشورهای مختلف جهان این مسابقه مرتبا تکرار می‌شود و تورنمنت‌های گوناگونی برای آن برگزار می‌گردد.

برنده ماراتن

چرا ماراتن توانمندسازی؟

مفهوم توانمندسازی چنان که در مقاله «توانمندسازی چیست و توانمند کیست؟» آورده‌ایم، نیازمند تلاش و استقامت برای یادگیری و تسلط بر مهارت‌های کلیدی در درازمدت است. برای توانمندسازی لازم است در گذر زمان مانند یک دونده‌ی دوی ماراتن به سعی خستگی‌ناپذیر ادامه دهیم، پس بهترین عنوان برای دوره‌ی یک‌ساله‌ی توانمندسازی دانشجویانه، «ماراتن توانمندسازی» است.

برنده ماراتن

برنامه‌ی ماراتن توانمندسازی چیست؟

در ماراتن توانمندسازی دانشجویانه هر ۱-۲ هفته یک کارگاه آموزشی خواهیم داشت. داوطلبان در آزمون‌های رفتارشناسی دیسک شرکت می‌کنند و یک پروفایل مجازی رایگان دریافت می‌کنند که مهارت‌ها و امتیازهای خود را در آن مشاهده خواهند کرد. همچنین در درخت دانش، توسعه مهارت‌های خود را به صورت تصویری خواهند دید که ابداع جدیدی از دانشجویانه است.

بدین ترتیب با شرکت در ماراتن توانمندسازی دانشجویانه باید خود را برای گذراندن ۵۰ تا ۷۰ کارگاه آموزشی آماده کنید. بسته به سرعت عمل شما و قدرت یادگیری که دارید، خواهید توانست کارگاه‌های بیشتری را تکمیل کنید و گام‌های جدیدتری بردارید، امتیازات بیشتری بگیرید و برای گرفتن جایزه بزرگ ماراتن توانمندسازی آماده شوید.

جوایز برندگان ماراتن عبارتند از:

 • نفر اول: ۱۰ میلیون تومان
 • نفر دوم: ۷ میلیون تومان
 • نفر سوم: ۵ میلیون تومان

آموزش‌های ماراتن توانمندسازی چگونه ارائه می‌شوند؟

کلیه آموزش‌ها در بستر فضای مجازی در قالب مدرسه مجازی دانشجویانه، وبینارها، کتاب‌های الکترونیکی، آواچه‌های صوتی، فایل‌های دانلودی و جلسات مشاوره در پیام‌رسان‌های متداول ارائه می‌شوند. همچنین گروه‌های شرکت‌کنندگان در تلگرام نیز برای برقراری ارتباط مستقیم با شرکت‌کنندگان خواهیم داشت.

همچنین برخی آموزش‌ها به صورت چاپی برای شرکت‌کنندگان ارسال خواهد شد. 

با توجه به شرایط کرونایی فعلا هیچ برنامه‌ریزی برای جلسات حضوری وجود ندارد.

سرفصل‌های آموزشی ماراتن توانمندسازی

در ماراتن توانمندسازی دانشجویانه عناوین مهم توانمندسازی که در کتاب «رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها» آمده را دنبال خواهیم کرد. با توجه به این که این کتاب اولین کتاب سبک زندگی دانشجویی و توانمندسازی دانشجویان کشور است که منطبق با اکوسیستم دانشگاهی ایران نوشته شده است، دنبال کردن مطالب آموزشی آن بسیار موثر خواهد بود.

کتاب رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها

عناوین کلی که در ماراتن توانمندسازی دنبال خواهیم کرد عبارتند از:

سبک زندگی دانشجویی: اصلاح خواب و بیداری، اصلاح تغذیه، مدیریت حرفه‌ای زمان، مدیریت انرژی فردی و …

خودشناسی: رفتارشناسی دیسک (DISC)، شخصیت‌شناسی، استعدادهای کلیدی و …

مهارت‌های کلیدی رایانه‌ای: تایپ ده انگشتی، ویندوز، بسته آفیس (ورد، پاورپوینت، اکسل)، بسته اپلیکیشن‌های دانشجویی گوگل و …

مهارت‌های دانشجویی پایه تا پیشرفته: زبان انگلیسی، ارائه مطالب، ویراستاری، تولید محتوا، نگارش مقاله و پایان‌نامه و …

موفقیت: رازهای دروغ، بدیهیات موفقیت، حقایق دشوار، حفظ انگیزه و انرژی و …

بهبود فردی: اصلاح عادت‌های ریشه‌دار، مدیریت میانگین پیشرفت، حذف افکار مزاحم و …

سواد رسانه‌ای: بهداشت رسانه، درک حقایق از رسانه‌ها، مدیریت رسانه‌ها، وبلاگ‌نویسی، شبکه‌های اجتماعی و …

آشنایی با دنیای کسب‌وکار: شخصیت شغلی، استارتاپ‌ها، روابط کاری در دانشگاه، سکوهای پرش به دنیای کسب و کار و …

آمادگی شغلی: قوانین کسب و کار، انضباط کاری، مسئولیت‌پذیری، زبان بدن، ارتباط موثر و …

علاوه بر موارد گفته شده در بالا، آموزش‌های متنوع بسیاری برای شما برنامه‌ریزی کرده‌ایم و بسته به پیشرفت شما و کسب امتیازهای آموزشی از ناظرین آموزشی دانشجویانه، خواهید توانست در دوره‌های تخصصی متنوع دیگری هم شرکت کنید که به عنوان شگفتانه برای علاقمندان پیشرو در نظر گرفته شده است.

ماراتن توانمندسازی برای چه کسانی است؟

بهترین مخاطبین ماراتن توانمندسازی دانشجویانه، دانشجویان سال اولی هستند. ورودی‌های جدید به دلایل مختلف بهترین نتایج را از ماراتن توانمندسازی می‌گیرند، زیرا:

 • آمادگی اولیه و شور و اشتیاق بالایی در ابتدای ورود به دانشگاه دارند
 • هنوز ذهنیت اولیه دانشگاهی برای آن‌ها شکل نگرفته و راحت‌تر با قالب حرفه‌ای آشنا می‌شوند
 • حرکت به سمت حرفه‌ای‌گرایی زمان نیاز دارد که آن‌ها بیشترین زمان را در دانشگاه دارند
 • درس‌های آسان‌تری دارند و زمان آزاد بیشتری برای آموزش در اختیار دارند

اما دیگر دانشجویان هم می‌توانند از ماراتن توانمندسازی بهره‌مند شوند. محتوای صفر تا صد آموزش‌های توانمندسازی این فرصت را فراهم می‌کند تا هر دانشجوی علاقمند به خوبی بتواند نکات کلیدی را بیاموزد و با تمرین بر آن مسلط شود.

در حال حاضر  دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هم جذب آموزش‌های دانشجویانه شده‌اند.

امتیازات توانمندسازی چیست؟

در طی دوره ماراتن توانمندسازی دانشجویانه هر شرکت‌کننده توسط چند ناظر مرتبا بررسی و مشاوره لازم برای طی مسیر داده می‌شود. 

ناظرین عملکرد آموزشی هر شرکت‌کننده را ارزیابی و امتیازاتی منظور می‌کنند و در پایان ماراتن، به ۳ شرکت‌کننده‌ی برتر جوایز ارزشمندی تقدیم خواهد شد.

امتیازات توانمندسازی

پروفایل کاربری و درخت دانش

هر شرکت‌کننده یک پروفایل کاربری و یک درخت دانش از دانشجویانه هدیه می‌گیرد.

پروفایل کاربری برای نمایش پیشرفت در ماراتن توانمندسازی است. درخت دانش نمایش گرافیکی طراحی شده در دانشجویانه است تا در قالب یک درخت‌واره بتوان سطوح توانمندسازی و ابعاد آن را با یک نگاه درک کرد.

درخت دانش

آیا کار گروهی هم داریم؟

ماراتن توانمندسازی در قالب آموزش انفرادی طراحی شده و اکثریت قریب به اتفاق فعالیت‌ها انفرادی و در قالب آموزش فردی طراحی شده است. گر چه کارگاه‌هایی درباره کار گروهی و تیم‌سازی خواهیم داشت.

پس از گذراندن ماراتن توانمندسازی می‌توانید در دوره‌های پیشرفته‌تر برای تمرین کار گروهی و تیم‌سازی دانشجویانه شرکت کنید.

چقدر وقت لازم دارم؟

به طور متوسط با روزی ۱ ساعت آموزش می‌توانید به خوبی ماراتن آموزشی دانشجویانه را طی کنید. یعنی مطالب آموزشی را فرا بگیرید و تمرین‌های مربوطه را انجام دهید.

۶۰ دقیقه

تجهیزات مورد نیاز

شرط اصلی شرکت در ماراتن توانمندسازی، دسترسی به اینترنت است. 

آموزش‌ها را می‌توانید با گوشی هوشمند نیز دریافت کنید. گر چه استفاده از رایانه شخصی رومیزی یا کیفی گزینه بهتری است و امکانات بیشتری در اختیار شما می‌گذارد.

موبایل، رایانه و گوشی هوشمند

ماراتن توانمندسازی به دروس دانشگاهی ارتباط دارد؟

آموزش‌هایی که به طور مستقیم به دروس دانشگاهی ارتباط دارند در ماراتن توانمندسازی در نظر گرفته شده است.

آموزش زبان انگلیسی، مایکروسافت ورد، پاورپوینت، اکسل و ویراستاری برخی از عناوینی هستند که با دروس دانشگاهی کاملا در ارتباط هستند.

گر چه دانشجویانه قصد تدریس دروس دانشگاهی ندارد، اما حداقل‌های ضروری برای توانمندسازی دانشجویان در نظر گرفته شده است.

برای مثال آموزش زبان انگلیسی در سطح آموزش مطالعه زبان عمومی است و سطح دوره مایکروسافت ورد در سطح نگارش مقالات و پایان‌نامه‌های دانشگاهی در نظر گرفته شده است.

اگر برخی آموزش‌ها را بلد باشم چه؟

در این صورت از شما آزمون خواهیم گرفت و نمره کسب شده را در پروفایل توانمندسازی درج خواهیم کرد.

البته این شرط برای همه کارگاه‌ها برقرار نیست و کارگاه‌هایی که به سواد رایانه‌ای و زبان انگلیسی ارتباط دارند، در این زمینه قرار می‌گیرند.

تفاوت آموزش‌های ماراتن توانمندسازی با موارد مشابه چیست؟

آموزش‌های ماراتن توانمندسازی به طور اختصاصی طراحی و تولید شده و به شما قول می‌دهیم کپی شده از آموزش‌های دیگر مؤسسات یا نمونه‌های خارجی نیست.

در واقع در دانشجویانه با آموزش‌هایی با دید عملیاتی روبرو هستید و مزیت مهم ماراتن توانمندسازی این است که آموزش‌های حرفه‌ای و انتقادی بدون پرداختن به جزئیات بی‌اهمیت را دریافت خواهید کرد.

چقدر کار عملی خواهیم داشت؟

بخشی از کار عملی مربوط به مسلط شدن در آموزش‌های عملیاتی است و بسته به نظر ناظر کم یا زیاد خواهد شد تا در مهارت مربوطه مسلط شوید.

بخش دیگر به تمرینات عملیاتی اختصاص دارد که هدف آن آماده کردن شما برای ورود به دنیای کسب و کار هستند. این تمرینات در قالب‌های نرم‌افزاری و حضوری طراحی شده و به تدریج به شما داده خواهد شد.

نتایج کار عملی تأثیر مهمی در امتیازات توانمندسازی شما دارند، آن ها را جدی بگیرید.

روند اجرایی چگونه است؟

در طی یک سال ماراتن توانمندسازی مراحل زیر را طی خواهید کرد:

– مصاحبه اولیه و تشکیل پروفایل کاربری و درخت دانش صفر

– جلسه مشاوره و تعیین اولویت‌های آموزشی و پاسخ به سوالات احتمالی

– شروع آموزش آنلاین و کار عملی

– جلسات مشاوره دوره‌ای و رصد رشد و پیشرفت شرکت‌کنندگان

– کسب امتیازات جدید و ثبت در پروفایل آنلاین و درخت دانش

در پایان ماراتن اگر جزو برترین امتیازات باشید، جوایز ارزشمندی دریافت خواهید کرد.

همچنین دانشجویانه که قابلیت‌های مناسبی کسب کرده باشند به بازار کار معرفی خواهند شد.

معرفی به بازار کار 

چنان که گفتیم ماراتن توانمندسازی برای دانشجویان نوورود طراحی شده است. پس مقصود ما از معرفی به بازار کار، این نیست که به استخدام دائمی تمام وقت در ادارات دولتی معرفی شوید.

بحث معرفی به بازار کار مربوط به مراحل انتهایی ماراتن است و پروفایل‌های کاربری شما توسط کارآفرینان بررسی شده و دانشجویانه واسطه معرفی شما به صاحبان کسب و کار خواهد بود.

معرفی به بازار کار

مدرس ماراتن توانمندسازی

طراح و مدرس اصلی دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های ماراتن توانمندسازی دانشجویانه، مهندس عمار محمدی آلاشلو، بنیان‌گذار مؤسسه خواهد بود. معرفی و سوابق وی را اینجا می‌توانید ببینید: «معرفی عمار محمدی آلاشلو».

روش‌های ثبت‌نام

برای ثبت‌نام در ماراتن توانمندسازی چند راه در نظر گرفته شده است.

راه اول: برای علاقمندان و داوطلبان اولیه است تا از فرصت ثبت‌نام زودهنگام رایگان به تعداد محدود استفاده کنند. در این روش ۱۰۰ نفر می‌توانند ثبت‌نام کنند و به شرط معرفی ۲ شرکت کننده کاملا رایگان در ماراتن توانمندسازی حضور یابند.

برای استفاده از این فرصت با استفاده از دکمه‌ی زیر به فروشگاه بروید و کد تخفیف marathon100% را وارد کنید.

راه دوم: با ۹۰ درصد تخفیف ویژه به تعداد محدود برای ۱۰۰ نفر (کد تخفیف: marathon90%)

راه سوم: با ۸۰ درصد تخفیف ویژه به تعداد محدود برای ۱۰۰ نفر (کد تخفیف: marathon80%)

راه چهارم: با ۵۰ درصد تخفیف ویژه به تعداد محدود برای ۱۰۰ نفر (کد تخفیف: marathon50%)

نکته: ابتدا یک اکانت رایگان با ایمیل معتبر فعال کنید و وارد حساب کاربری شوید

نکته ۲: در انتخاب کد تخفیف دقت کنید. بعد از ثبت‌نام امکان برگشت وجه وجود ندارد.

راه آخر و اختصاصی: به عنوان شرکت‌کننده‌ی ویژه (VIP) ثبت‌نام کنید.

اعضای ویژه (VIP) خدمات اختصاصی ویژه دریافت می‌کنند:

 • جلسات فوق‌العاده مشاوره هفتگی
 • گفتگوی اختصاصی با مدرس
 • کتاب و بسته‌های پستی ارسالی ماهیانه
 • وبینارهای بیشتر

برای ثبت‌نام عضویت ویژه (VIP) با استفاده از دکمه زیر به فروشگاه بروید (کد تخفیف marathonvip)

نکته: ابتدا یک اکانت رایگان با ایمیل معتبر بسازید و وارد حساب کاربری شوید

پاسخ به سوالات کاربران

سوال: ثبت‌نام رایگان شامل دوره ویژه (VIP) هم می‌شود؟

پاسخ: خیر. دوره ویژه (VIP) تنها با ۲۰ درصد تخفیف با استفاده از کد تخفیف marathonvip قابل ثبت‌نام است.

   

سوال: در طی فرآیند ثبت‌نام مشکل دارم.

پاسخ: این ویدیو را ملاحظه کنید و طبق آن عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *