لوگوی دانشجویانه

دانشجویانه

دانشجویانه

امتیاز من: صفر  قلم 
خانه » سبک زندگی مینیمالیستی

سبک زندگی مینیمالیستی

در دنیای شلوغ امروز سبک زندگی مینیمالیستی طرفداران فراوانی یافته است. یک مینیمالیست کسی است که علاقه دارد همه چیز را خیلی ساده داشته باشد. این سبک زندگی با زندگی دانشجویی بسیار هماهنگ است. ایده اصلی این سبک زندگی در مورد ساده‌سازی زندگی از طریق تمرکز کردن بر چیزهایی است که واقعا نیاز دارید. شما می‌توانید یک زندگی با صرفه‌جویی بیشتر و بدهی کمتر؛ سلامت بیشتر و استرس کمتر؛ فضای بیشتر و وسایل کمتر داشته باشید.
   این سبک زندگی به شما کمک می‌کند فکر آزادتری داشته باشید. اشتغالات زائد کمتر و در نتیجه فکر بازتر برای تحقیق، مطالعه و پیشرفت. با مینیمالیست بودن، می‌توانید بهتر خود را برای زندگی آینده آماده کنید. مهم نیست چقدر پول یا امکانات دارید. مهم این است که جزئیات کمتری در زندگی لحاظ کنید تا فضای فکری، مالی و فیزیکی بازتری برای مطالعه و یادگیری داشته باشید.
   در واقع زندگی مینیمالیستی یکی از بهترین سبک‌های زندگی برای دانشجویان است. در این سبک زندگی اشتغالات فرعی به حداقل می‌رسند و شما بیشترین زمان و انرژی را برای تقویت مهارت‌های خود در اختیار خواهید داشت.

خانه ساده

ویژگی های زندگی مینیمالیستی

شاید مهم‌ترین کار یک دانشجو، زندگی کردن به سبک دانشجویی باشد! اگر آمار جامعی از نحوه زندگی دانشجویان تهیه کنید حیرت خواهید کرد: اکثریت آنها سبک زندگی دانشجویی ندارند و به شدت در حال اتلاف وقت و انرژی و همچنین پول خود هستند. این خطر بزرگی است که جمعیت دانشجویی کشور ما را به شدت تهدید می‌کند: وقتی سبک زندگی دانشجویی نداشته باشید، در حقیقت به معنای واقعی دانشجو نیستید و دستاوردهای ارزشمندی هم در سطح عالی کسب نخواهید کرد مگر با دردسر فراوان! در واقع سبک زندگی مناسب بستر عالی برای رشد و پیشرفت شما فراهم می‌کند.
   سبک زندگی به کلیه مهارت‌هایی گفته می‌شود که شیوه و الگوی زندگی شما را تعریف می‌کند. سبک زندگی دانشجویی در یک کلام باید مینیمالیستی باشد. یک زندگی دانشجویی مینیمالیستی باید چند مؤلفه اساسی داشته باشد:

  • همسو با پیشرفت درسی باشد
  • ارزان و در دسترس باشد
  • با حداقل زمان و انرژی عملیاتی شود
دانشجو در اتوبوس

   برای مثال وقتی دانشجو تا دیر وقت بیدار باشد و صبح‌ها در کلاس چرت بزند عملا بخش بزرگی از پیشرفت درسی خود را به فنا داده است. دانشجویی که هزینه بالایی برای خرید پروژه و تکالیف کلاسی صرف می‌کند، نمی‌تواند زندگی ارزانی داشته باشد و دانشجویی که مرتبا به شهر خودش سفر می‌کند، قطعا زمان و انرژی بالایی را به هدر می‌دهد.
   بدون آگاهی از سبک زندگی دانشجویی و عملیاتی کردن آن نخواهید توانست پیشرفت متوازنی در این حوزه‌ها داشته باشید. در واقع سبک زندگی خوب دانشجویی مثل سرسره عمل می‌کند و دستیابی شما به مهارت‌های کلیدی را بسیار آسان می‌کند. در حالی که بدون زندگی به سبک دانشجویی با چالش‌های بسیاری در کسب مهارت‌ها روبرو خواهید شد و در نهایت هم با فشار و صرف انرژی و هزینه بسیاری دانشگاه را به پایان خواهید رساند.
  در مورد سبک زندگی مینیمالیستی کتاب‌های زیادی نوشته شده که تعداد کمی هم به فارسی ترجمه شده است. پیشنهاد می‌کنم حداقل یک کتاب در این زمینه بخوانید. مطالبی در این زمینه در سایت دانشجویانه منتشر می‌کنم که پیشنهاد می‌کنم از طریق لینک پانویس شده به سراغ‌شان بروید.[۱]

محتوای این مقاله برگرفته از کتاب «رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها» است. می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر آن را خریداری کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا