logo 128x128

دانشجویانه

دانشجویانه

امتیاز من: صفر  قلم 

میز نشینی

این روزها بسیاری از دانشجویان را می‌بینیم که شغل آینده خود را اداری و پشت‌میز‌نشینی تصور می‌کنند. برخی از رشته‌ها اصولا برای کار اداری نیرو تربیت می‌کنند مثل رشته حسابداری که اساسا با کار اداری و نرم‌افزاری عجین است. برخی رشته‌ها نیز بینابین هستند مثل رشته عمران که هم می‌توان به سمت کارهای نرم‌افزاری رفت و هم در کارهای اجرایی فعال شد. اما این دانشجویان به این هم فکر کرده‌اند که آیا امروزه جامعه هم همین انتظار را از آنها دارد یا خیر؟

تصور

   واقعیت بازار کار امروز می‌گوید مشاغل دولتی به شدت کاهش یافته و استخدام‌های دولتی هر روز کمتر می‌شوند. بخش خصوصی اقتصاد نیز اینقدر ظرفیت کار اداری ندارد و همین الان هم بسیاری از مشاغل با کار میدانی نیروی متخصص نیاز دارند.

   اگر تنها حاضر هستید پشت میز بنشینید، فرصت‌های محدودتری در اختیار خواهید داشت. اگر کمی تلاش بیشتری را به جان بخرید فرصت‌های انبوهی در برابر شما قرار می‌گیرند. این روزها کارفرمایان کمتر به دنبال نیروهای صرفا پشت میز نشین هستند و به نیروهایی با توانمندی چندمنظوره نیاز دارند تا چرخ کار را بگردانند. ضمن این که اگر از کار میدانی فراری باشید و کسب و کار شخصی داشته باشید، عملا میدان را به رقبا باخته‌اید. زیرا کسانی در شرایط سخت پیشرفت بهتری می‌کنند که کفش‌های گلی و دست‌های زخمی دارند!

محتوای این مقاله برگرفته از کتاب «رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها» است. می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر آن را خریداری کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Skip to content