logo 128x128

دانشجویانه

دانشجویانه

امتیاز من: صفر  قلم 

زبان بدن

زبان بدن بیان ناخودآگاه تفکر و اندیشه شما است. متخصصان زبان بدن می‌توانند بسیاری از صفات انسانی مثل تکبر، ترس، اعتماد به نفس و غیره را با بررسی رفتارهای شما تشخیص دهند. این دانش امروزه کاربردهای فراوانی پیدا کرده است.

زبان بدن

   اگر در این زمینه مهارت نداشته باشید، زبان بدن غلط شما را فردی ضعیف معرفی می‌کند و بر قضاوت اطرافیان تاثیر می‌گذارد. در این زمینه باید هوشیار باشید. در خانواده معمولا زبان بدن در سطح نازلی بررسی می‌شود. اما در محیط‌های حرفه‌ای زبان بدن شما به شدت گویای شخصیت شماست. حتی در برخی مشاغل نداشتن زبان بدن مساوی ناتوانی است. شاید باور نکنید اما بسیاری از جوانان به خاطر زبان بدن و پیام منفی که ناخواسته به مصاحبه کننده می‌دهند، در مصاحبه استخدامی رد می‌شوند.
   در بسیاری از مشاغل بدون زبان بدن مناسب امکان رشد یا حتی جذب شدن ندارید. برای مثال یک مسئول پذیرش بدون رفتار جذاب و دلنشین قابل جذب نیست. کارمندی که توانایی دارد ولی زبان بدنش او را شخصی ضعیف توصیف می‌کند به راحتی در سازمانش ارتقا پیدا نمی‌کند. اگر به اینترنت مراجعه کنید تصاویر بسیاری از سیاستمداران یا بازیگرانی را می‌بینید که به خاطر یک اشتباه در زبان بدن مدت‌ها مورد تمسخر واقع شدند.

زبان بدن

محتوای این مقاله برگرفته از کتاب «رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها» است. می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر آن را خریداری کنید.

به این مطلب چند ستاره می‌دهید؟

امتیاز ۲.۰۰ از ۲ رای

اشتراک در
اطلاع از
guest

3 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Skip to content