logo 128x128

دانشجویانه

دانشجویانه

امتیاز من: صفر  قلم 
خانه » اینترنت نفتی

اینترنت نفتی

دیشب که شب شهادت امیرالمومنین (ع) بود، نتوانستم بیدار بمانم و خوابیدم. خیلی هم با خودم درگیری فکری داشتم و به مشکلات لاینحلی که دارم فکر می‌کردم. حجم کم‌خوابی این روزها هم زیاد شده و دیشب که واقعا کم آوردم.

   یکی از همسایگان که خادم حرم است، برای سحری غذای حرم برای‌مان آورد. دیروز در حاشیه جاده سیر تازه خریده بودم. منظورم سیر سبز با ساقه است. اگر تمیزش کنید و خرد کنید مدت طولانی در فریزر می‌ماند. من ساقه‌هایش را هم استفاده می‌کنم و نتیجه عالی است. صبح مقداری پاک کردن سیرها با همسرجان وقتم را گرفت.

   دیشب کلی علاف گل حسنی‌یوسف خانه شدم. خیلی بزرگ شده و چند روز اخیر در خطر شکسته شدن از وزن ساقه‌ها قرار گرفته. مانده بودم چه کار کنم که دیشب راه‌حلی به ذهنم رسید و دور گلدان را شاخه‌های نازک فرو کردم و نخ کشیدم تا ساختار گل حفظ شود. کم شبیه قفس شده فعلا ولی به زودی پر می‌شود و این ساختار در برگ‌های تازه گم می‌شود. عکسی که می‌بینید حدود ۷۰ سانت ارتفاع گل است که یک رکورد برای من محسوب می‌شود.

حصارکشی گل حسنی‌یوسف

    امروز از صبح که آمدم بیشترین وقتم را برای قسمت جدید  آموزش زبان گذاشتم. شاید ضعف روزه باشد ولی قسمت جدید ۱۲۵ دقیقه یعنی ۵ بازهٔ پومودورو طول کشید. فکر نمی‌کردم اینقدر معطلم کند.

   کاکتوس جدید دفتر هم گل‌های بیشتری داده و هر روز مرا خوشحال‌تر می‌کند. نمی‌دانم برای گرده‌افشانی این گل‌ها باید کاری بکنم یا نه؟

گل‌های کاکتوس

یکی از باکس‌های باغچه را که کاشته بودم به نظر خودم خوب شده و عکسش را برای شما هم به اشتراک می‌گذارم. اطلسی زرشکی‌ پررنگ را بار اول است که می‌کارم و امیدوارم خوب پر کند و بماند.

باکس کاشته شده

   از معضلات اخیر کندی اینترنت است که کارها را سخت می‌کند. دیروز بعضی سایت‌های داخلی را هم به سختی باز می‌کرد. هنوز هم خط در میان خطای ۴۰۴ در سایت‌های داخلی نمایش داده می‌شود که باید ناشی از دستکاری‌های جدید در اینترنت ایران باشد. حتی امروز سایت آموزشیار دانشگاه آزاد را هم باز نکرد.

   از امروز دیگر باید جدی (از آن قول‌های شنبه‌ای) بروم سراغ پایان‌نامهٔ ارشدم. این ترم هم ظاهرا باید شهریه الکی بپردازم و در انتظار دفاع بمانم. اگر جریانش را نمی‌دانید، در این پایان‌نامه بنا است تکنیک توانمندسازی دانشجویانه را به چالش بکشم. باید ۴۰۰ دانشجو را آموزش دهم و تأثیر توانمندسازی بر آنان را از طریق پرسشنامه بسنجم. یکی از چالشی‌ترین کارهایم هم محاسبات آماری است که دوست دارم خودم انجام دهم گر چه در این حوزه مبتدی هستم.

صفحه اول پایان‌نامه

قبلا یک نمونه ۵۰ تایی به درخواست استاد راهنما توسط دانشجویان پر شده و در فایل Excel هم تایپ شده است. پرسشنامهٔ اعتماد به نفس، دروغ‌سنج دارد و اگر با مدل خاصی پر شده باشد، فاقد اعتبار می‌شود. مشکل هم این است که این اعتبارسنجی را باید دستی انجام دهم. مگر این که در Excel یک تابعی بنویسم که فاقد اعتبار بودن را تشخیص دهد. نباید سخت باشد.

   در پرسشنامهٔ بهزیستی هم چند سوال با نمره منفی وجود دارد که باید مراقب آن هم باشم. ظاهرا تنها پرسشنامهٔ سرراست برای محاسبه، پرسشنامهٔ خودکارآمدی دانشگاهی سولبرگ است. ببینم چه خواهد شد، آخرش این پایان‌نامه.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Skip to content