logo 128x128

دانشجویانه

دانشجویانه

امتیاز من: صفر  قلم 
خانه » ارتباط موثر و مذاکره

ارتباط موثر و مذاکره

ارتباط موثر غیر از دوست‌یابی است. در اینجا باید بتوانید با افرادی غریبه که اولین بار با آنها مواجه می‌شوید به راحتی ارتباط برقرار کنید. بدون ارتباط موثر نمی‌توانید به راحتی با دیگران کار کنید و مافوق خود را راضی نگهدارید. این مهارت نیز قابل تقویت و رشد است و باید مرتبا بر آن کار کنید.
   این مهارت تنها در زمینه فروش کاربرد ندارد. ما انسان‌ها مرتبا با یکدیگر در ارتباط هستیم و بیشتر این ارتباطات با افرادی است که آنها را نمی‌شناسیم. آموختن رازهای این مهارت تاثیر شگفت‌انگیزی بر قضاوت دیگران از ما دارد و در بسیاری جاها یک ارتباط موثر می‌تواند پل مستحکمی برای صعود بسازد.

ارتباط موثر

مذاکره

 مهارت مذاکره هم در آینده شما تاثیر حیاتی دارد. در حوزه اجتماعی مذاکره در ارتباط شما با دیگران و کسب اعتبار اجتماعی بسیار اهمیت دارد. در زمینه شغلی این مهارت نه تنها در زمان مصاحبه، بلکه در محیط کار، در تعامل با همکاران و شرکای تجاری نیز کاربرد دارد. بسیاری از افراد متخصص به دلیل ضعف در این مهارت دستاورد موثری ندارند و روز به روز پسرفت می‌کنند.
   مذاکره مهارتی اکتسابی است و استعدادی ژنتیکی نیست. شما در این زمینه می‌توانید با تمرین به خوبی به مهارت بالایی برسید. شاید نخواهید مسئول فروش شوید ولی مذاکره فقط برای فروش نیست. در واقع این مهارت مسیر رسیدن به هدف را بسیار هموار می‌کند.

ارتباط و مذاکره

برای مثال کسی را در نظر بگیرید که می‌تواند در چند دقیقه اطرافیان را متقاعد کند که درست می‌گوید و شرایطی برای همکاری پیشنهاد کند که همه جذب آن شوند. قطعا چنین فردی در هر حوزه می‌تواند به سرعت پیشرفت کند. اما کسی را در نظر بگیرید که ایده درخشانی دارد ولی قادر به جذب همکاری نیست. قطعا این فرد با دشواری‌های بسیاری روبرو خواهد شد.

مذاکره

محتوای این مقاله برگرفته از کتاب «رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها» است. می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر آن را خریداری کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Skip to content