درآمد دلاری دانشجویی

{ نویسنده: عمار محمدی آلاشلو | دسته‌بندی: درآمدزایی }

دانشجو هستید و درآمد ندارید؟  اوضاع اقتصادی خراب شده و دارید به مشکلات معیشتی برخورد می‌کنید؟ راهکارهایی هست برای این که درآمدزایی دلاری با تخصص‌های دانشجویی داشته باشید. حتی اگر تخصص خاصی هم ندارید حتما به این آواچه گوش کنید تا ببینید با فریلنسینگ در سایت‌های خارجی می‌توانید درآمد خوبی کسب کنید.

امروزه شرایط اقتصادی روز به روز در حال بدتر شدن هستند. قیمت‌ها در حال اوج گرفتن هستند و هر چند سال در ایران این شرایط تجربه می‌شود. اما خبرهای بدتری هم در راه است. دوباره تحریم‌های بانکی ممکن است سر باز کنند و مثل هیولایی آرامش اقتصادی کشور را به تاراج ببرند. در این شرایط لعنت فرستادن به ترامپ یا مسئولین بی‌کفایت و غیره به کسی کمک نمی‌کند. پس از این کار دست بردارید.

بهترین کاری که دانشجویان می‌توانند  در این شرایط انجام دهند، ایجاد درآد دلاری است. مثلا اگر در تهران یا شهرهای بزرگی هستید که خارجی‌ها رفت و آمد دارند (مثلا اصفهان، شیراز، مشهد و غیره) می‌توانید فعالیت‌هایی انجام دهید که مشتری شما طرف خارجی باشد. مثلا در خدمات گردشگری وارد شوید، توریست بگردانید، برایشان خرید کنید و غیره.

اما این کارها معمولا همه جا پیدا نمی‌شود. شاید در شهر و محدوده دانشگاهی شما هم از این خارجی‌ها نباشند یا شما آنقدر زبان ندانید که بتوانید کاری برای درآمدزایی خود بکنید.

راه دیگر فریلنسینگ در سایت‌های خارجی است. در این زمینه اطلاعات دیگری به زودی منتشر خواهیم کرد. اما نکته مهم این است که بدانید در این سایت‌ها می‌توانید با حداقل مهارت، درآمدی داشته باشید که خیلی بیشتر از معادل آن در کشور ماست. دلیل آن هم تفاوت ارزش پول و هم تفاوت دستمزد حداقلی در آن کشورها با ماست. برای مثال حداقل درآمد یک تایپیست برای تایپ سند اکسل در سایت‌های فریلنسینگ خارجی ۵ دلار است که در کشور ما به یک مهندس هم چنین حقوقی داده نمی‌شود.

اما به خاطر داشته باشید، کار کردن با این سایت‌ها کمی آموزش لازم دارد تا بتوانید درآمد دلاری را وصول کنید و این درآمد ارزی خود را در کشور دریافت کنید. در این زمینه به زودی سلسله مقالاتی در دانشجویانه منتشر خواهیم کرد.

در این زمینه در آواچه ۶۲‌ام پارک‌گردی نیز مطالبی گنجانده شده است. این آواچه صوتی را می‌توانید اینجا همینجا گوش کنید:

error: محتوا محافظت شده است