سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه

سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه یک سیستم جامع چندبعدی است که اعضا را از مراحل ابتدایی تا پیشرفته همراهی می‌کند. در این سیستم به طور گام به گام اصول مهم و پیشرفته حرفه‌ای بودن را می‌آموزید و به تدریج به یک حرفه‌ای توانمند تبدیل می‌شوید. دانشجویانه تلاش دارد اعضای خود را از مرحله ورود به دانشگاه تا فارغ‌التحصیلی بر اساس سیستم اختصاصی خود توانمندسازی کرده و اعضا پس از خاتمه آموزش‌ها برای ورود به جامعه و کسب اشتغال پایدار بتوانند با موفقیت اقدام کنند.

در سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه می‌توانید فرآیند پیشرفت خود را شتاب بخشید و به جای اسیر شدن در جو نامناسب دانشجویی امروزی، وارد جو پیشرفت و توانمندسازی شوید و با موفقیت و اطمینان دانشگاه را به پایان برسانید.

مربیگری دانشگاهی چیست؟

در دنیای امروز، مربیگری دانشگاهی کاملا جا افتاده است و نقش یک مربی دانشگاهی کمک به دانشجویان در غلبه بر ناتوانی‌ها، جهت بخشیدن به مهارت‌آموزی و طی درست مسیر تحصیلی است. در واقع یک مربی دانشگاهی به شما کمک می‌کند شرایط فعلی خود را تصحیح کنید، بر موانع تحصیلی و مهارت‌آموزی غلبه کنید و بهترین راهکارها و ترفندهای تقویت مهارت‌های حرفه‌ای خود را به کار بندید.

با داشتن یک مربی دانشگاهی خواهید توانست:

–  مهارت‌های تحصیلی خود را تقویت کنید

–  سطح انگیزه خود را بالا نگهدارید

– مدیریت زمان خوبی داشته باشید

– امتیازات علمی بالایی کسب کنید

– سازماندهی شده عمل کنید

– به درستی به تنظیم و دستیابی به اهداف قوی و حرفه‌ای بپردازید

در واقع نقش یک مربی شناسایی توانمندی‌های شما و ارائه برنامه پیشرفت و کمک به شما در پیگیری و دستیابی به اهداف تا سطح حرفه‌ای است.

مشکل سیستم دانشگاه چیست؟

سیستم دانشگاه علی‌رغم پیشرفت‌هایی که در امر آموزش داشته است، با چالش‌هایی مواجه است که سال‌ها است دانشجویان را آزار می‌دهد و راهکار مناسبی برای آن اندیشیده نشده است. زیرا فاقد سیستم مربیگری دانشگاهی هستیم و دانشجویان نمی‌دانند چگونه باید پیشرفت کنند.

امروزه با بیکاری ۹۰ درصدی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی روبرو هستیم که به چالش بزرگی برای کشور تبدیل شده است. تلاش‌های مختلف برای حل مشکلات دانشجویان تا کنون به نتیجه‌ای نرسیده است زیرا به مشکل به صورت ساختاری و ریشه‌ای فکر نشده است.

برای مثال یکی از مشکلات دانشجویان در ابتدای ورود به دانشگاه این است که مورد تمسخر دانشجویان سال بالایی قرار می‌گیرند. آن‌ها دائما دانشجویان جدیدالورود را با عباراتی طنزآمیز خطاب قرارداده و به نحوی رفتار می‌کنند که گویا درس خواندن، جدی بودن در مطالعه و پیروی از اصول یادگیری کاری عبث و بی‌فایده است.

به تدریج دانشجوی جدید‌الورود در اثر تکرار این رفتارها بنا به اصل اجتماعی شدن که در «این مقاله» آن را توضیح داده‌ایم، رفتار ظاهرا عادی را در پیش می‌گیرد. یعنی او به جو غالب در دانشگاه می‌پیوندد و همان سبک زندگی را دنبال می‌کند که دیگر دانشجویان از آن پیروی می‌کنند. در نتیجه شاهدیم که خروجی دانشگاه‌های ما یکسان است. یعنی همه دانشجوها تقریبا با شرایط ذهنی و روحی و اطلاعاتی یکسانی فارغ‌التحصیل می‌شوند و درنتیجه در جامعه هم با مشکلات یکسانی مواجه می‌شوند که یکی از آن بیکاری شدید و ناتوانی در تشکیل خانواده و شروع یک زندگی مستقل موفق است.

پس از ۸ سال تحقیق و بررسی مشکلات دانشجویان و برگزاری جلسات مصاحبه و مشاوره با دانشجویان در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به این نتیجه دست یافتیم که مشکلات دانشجویان از چند عامل مشترک سرچشمه می‌گیرد:

–  ضعف در سیستم آموزشی دانشگاهی که تنها به سرفصل درسی توجه دارد

–  پراکندگی و بی‌برنامگی در آموزش‌های مکمل در اکوسیستم دانشگاهی

–  بی‌توجهی به اصلاح سبک زندگی دانشجویان

–  نبود برخی آموزش‌های مهارتی کلیدی در سرفصل‌های فرهنگی دانشگاه‌ها

و از همه مهم‌تر این نکته شایان توجه است که در دانشگاه‌ها بر اساس سیستم نمره و پاس کردن واحدها هر کسی می‌تواند فارغ‌التحصیل شود و متاسفانه عوارضی از قبیل تقلب و خرید پروژه در بین دانشجویان بشدت رواج یافته و بنیان‌های علمی کشور را تخریب کرده است. به این مشکل باید هزینه‌های دانشجویی را هم اضافه کرد که مانع از تحرک و فعالیت مثبت دانشجویان می‌شود.

راه حل دانشجویانه چیست؟

دانشجویانه بر اساس مطالعه جامع مشکلات دانشجویان و با گردآوری اطلاعات فراوان و کاربردی، اقدام به گردآوری مجموعه‌ای از راه‌حل‌ها و ترفندهای کاملا کاربردی و ۱۰۰٪ عملیاتی پرداخته که بر اساس آن می‌توان نسبت به تدوین یک برنامه توانمندسازی جامع برای رشد و پیشبرد ذهنی و مهارتی دانشجویان اقدام کرد. در سیستم آموزشی دانشجویانه که یک سیستم مربیگری دانشگاهی است، فرآیند پیشرفت گام به گام برای دانشجویان تدوین شده و واقعیت‌های دانشگاه‌های کشور و شرایط سنی دانشجویان و بسیاری نکات دیگر در طراحی پروژه آموزشی لحاظ شده است.

سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه در کتاب «رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها» که توسط عمار محمدی آلاشلو نوشته شده، آورده شده است. در این کتاب برای اولین بار در کشور سبک زندگی دانشگاهی همراه با برنامه توانمندسازی چندساله دانشجویان به جامعه دانشگاهی کشور معرفی شده است.

کتاب رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها

در سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه چند اصل مهم و کلیدی در نظر گرفته شده که با دنبال کردن آن می‌توان تغییرات مهمی در سطح آگاهی و اطلاعات دانشجویان ایجاد کرد و توانمندسازی واقعی را در زمینه‌های گوناگون برای آنان فراهم ساخت. اصول کلیدی دانشجویانه عبارتند از:

–  اصلاح سبک زندگی دانشگاهی

–  ارائه برنامه توانمندسازی جامع به دانشجویان جدیدالورود

–  کاملا کاربردی بودن برنامه پیشنهادی

–  ارزان‌قیمت بودن روش‌ها و تکنیک‌های پیشنهادی

–  عملیاتی و سودمند بودن برنامه‌های پیشنهادی برای کلیه رشته‌های دانشگاهی

–  تدریجی و منظم بودن برنامه پیشرفت دانشجویانه

هر دانشجوی جدیدالورود با دنبال کردن سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه می‌تواند به طور تدریجی و منظم در چند زمینه پیشرفت کرده و خود را برای ورود به عرصه اجتماع و کسب اشتغال پایدار آماده سازد. زمینه‌های آموزشی دانشجویانه عبارتند از:

–   آموزش سبک زندگی دانشگاهی: زندگی خوابگاهی، مدیریت زمان، مینی‌مالیسم و …

–   آموزش مهارت‌های دانشجویی: نرم‌افزارهای کاربردی، انتخاب واحد، ارائه مطالب، کنترل استرس و اضطراب آزمون و …

–  آموزش مدیریت مالی فردی: کاهش هزینه‌ها، مدیریت پس‌انداز، سرمایه‌گذاری خرد، بیمه عمر و …

–  آموزش مهارت‌های شغلی: رزومه‌سازی، ایجاد سابقه شغلی، قوانین و مقررات، رفتار سازمانی و …

–  آموزش موفقیت: اصلاح عادات ریشه‌دار، تقویت عادات مثبت، نگرش مثبت، ارتباط موفق و …

دانشجویانه اعتقاد دارد با ارائه آموزش‌های پیوسته و به درستی انتخاب شده و با ترتیب صحیح می‌توان به هر دانشجو کمک کرد تا به خوبی در مسیر موفقیت و پیشرفت حرکت کرده و در هنگام فارغ‌التحصیلی در جنبه‌ّای بسیاری توانمند و موفق عمل کند.

دانشجویانه مناسب کدام دانشجویان است؟

برای شرکت در سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه می‌توانید دانش‌آموز پشت کنکوری، دانشجوی جدید‌الورود یا حتی فارغ‌التحصیل دانشگاهی باشید. گر چه این سیستم برای دانشجویان جدید‌الورود بهتر عمل می‌کند.

طراحی آموزشی این سیستم مربیگری دانشگاهی به نحوی است که به رشته تحصیلی بستگی ندارد و همه دانشجویان از کلیه رشته‌ها می‌توانند از آموزش‌های آن استفاده کنند. در واقع دانشجویانه یک سیستم مکمل دانشگاه است و به شما کمک می‌کند در کنار دروس رسمی دانشگاهی خود آموزش‌های متفاوتی را طی کنید تا فرآیند توانمندسازی در شما تحقق پیدا کند.

البته توصیه می‌کنیم پس از گذراندن کنکور ورود به دانشگاه و در سال اول دانشجویی به عضویت دانشجویانه درآیید. این زمان بهترین موقعیت برای همراه شدن با دانشجویانه است تا در کنار درس رسمی بتوانید آموزش‌های مکمل را بگذرانید.

برنامه دانشجویانه به شکلی تدوین شده که ترم به ترم همراه با رشد شما در محیط دانشگاه، کامل می‌شود و بدین ترتیب اگر در ابتدای دانشگاه اقدام کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت. برای مثال تقویت زبان انگلیسی از ترم اول در دانشجویانه بر اساس یک متد خاص که در «این مقاله» می‌توانید ببینید در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب اگر در ترم‌های اول با دانشجویانه همراه شوید نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت زیرا سیستم «گام به گام» در دانشجویانه عملیاتی شده است و اگر زود اقدام کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

مراحل اجرایی سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه چیست؟

با عضویت در سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه مراحل زیر برای شما به اجرا درمی‌آید:

–  در چند مرحله ساده و سریع مصاحبه می‌شوید پرونده اختصاصی برای شما تعریف می‌شود

– با گذراندن آزمون‌های مختلف توانایی‌ها و نقاط ضعف کلیدی خود را شناسایی خواهید کرد

–  طراحی برنامه توانمندسازی اختصاصی برای شما توسط مربی اختصاصی

– ارتباط منظم با مربی از طریق فضای مجازی

– شرکت در صورت امکان جلسات حضوری

– ایجاد پروفایل اختصاصی در سایت دانشجویانه و نمایه‌سازی توانایی‌های شما

– انجام تمرینات و تکالیف عملیاتی (کتاب‌خوانی، پژوهش و تحقیق، کارهای پاره‌وقت دانشجویی و …)

– شرکت در رویدادها، مسابقات و دورهمی‌های دانشجویانه

–  کسب تجربه عملیاتی و تایید توسط مربی و آزمون‌ها

– ترسیم پیشرفت‌ها و دستاوردها در «درخت دانش» (یک رزومه آنلاین مدرن)

– معرفی اعضای توانمند به کارفرمایان و بازار کار

چنان که دیدید، سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه از جامعیت خارق‌العاده‌ای برخوردار است و با استفاده از آن در طی چند سال می‌توانید به خوبی بر کاستی‌ها غلبه کنید و مسیر موفقیت را طی کنید. در طی همراهی با دانشجویانه افزایش توانمندی‌های شما رصد شده و در پروفایل آنلاین اختصاصی شما به نمایش در خواهد آمد.

برای استفاده از سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه باید چه کار کنم؟

به طور متوسط باید روزانه ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت برای دانشجویانه کنار بگذارید که تقریبا معادل ۲ واحد درسی در طول ترم می‌شود. اگر می‌خواهید بهترین بازده را داشته باشید، ۱۵ تا ۱۷ واحد بیشتر برندارید تا بتوانید از آموزش‌های دانشجویانه به شیوه حرفه‌ای استفاده کنید و به خوبی همه مطالب را بیاموزید. اما اگر می‌خواهید بیشتر واحد بردارید، بر مدیریت زمان خود تمرکز کنید و وقت بیشتری از اوقات تلف شده را بازیابی کنید تا در سیستم مربیگری دانشجویانه موفق باشید.

به طور متوسط هر ماه یک کارگاه آموزشی در سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه خواهید گذراند. همچنین با اساتید و مربیان دانشجویانه همراه خواهید شد و سوالات و مشکلات خود را به خوبی حل خواهید کرد.

همچنین مربی به طور مستقیم و غیرمستقیم به سنجش شما پرداخته و پروفایل شخصیتی-مهارتی شما را تکمیل می‌کند که بخش‌های تایید شده آن در پروفایل آنلاین شما در سایت دانشجویانه نمایش داده خواهند شد تا با بالا رفتن مهارت‌های شما به خوبی جذب بازار کار گردید.

با توجه به این که بیشتر آموزش‌ها در فضای مجازی و در سایت دانشجویانه قابل دسترسی هستند، برای استفاده از دانشجویانه به یک رایانه شخصی یا موبایل احتیاج دارید. گر چه در اختیار داشتن رایانه شخصی می‌توانید گزینه بهتری برای پیشرفت باشد.

در دانشجویانه شما یک نهال هستید که با رسیدگی و مراقبت خواهید توانست ثمرات توانمندی و مهارت‌های کسب شده خود را به زودی دریافت کنید.

رشد و پیشرفت

مزایای سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه برای اعضا چیست؟

مهم‌ترین مزیت سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه برای اعضای آن استفاده از سیستم آموزشی دانشجویانه است که به طور اختصاصی برای توانمندسازی دانشجویان طراحی شده است. اما این همه ماجرا نیست.

در سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه هر عضو یک پروفایل شخصی دارد که می‌تواند از ‌آن به عنوان رزومه آنلاین خود استفاده کند. این رزومه آنلاین با نمایش درختی توانمندی‌های کسب شده تحت عنوان «درخت دانش» کامل می‌شود که به کارآفرینان اجازه می‌دهد به خوبی از توانمندی‌های شما مطلع شده و نیروی کار متناسب با نیاز خود را شناسایی کنند.

مزیت دیگر این است که با عضویت در دانشجویانه می‌توانید ضمن توانمندسازی خود، از امکان کاریابی پاره‌وقت و تمام وقت دانشجویانه استفاده کنید.

در حال حاضر چند موسسه با دانشجویانه همکاری دارند و اعضای دانشجویانه می‌توانند از تخفیف خدمات آن‌ها استفاده کنند. یک گزینه ویژه برای اعضای دانشجویانه استفاده از سرویس بیمه عمر است که در صورت اقدام از طریق دانشجویانه می‌توانید ۳ ماه عضویت رایگان از دانشجویانه هدیه بگیرید.

دوره‌های آموزشی گذرانده  شده چطور گواهی می‌شوند؟

در سیستم مریبگری دانشگاهی دانشجویانه به هر عضو دوره مربیگری یک پروفایل اختصاصی در سایت اختصاص داده می‌شود و دوره‌های گذرانده شده اعضا در این پروفایل نمایه‌سازی می‌شوند. ضمن این که با استفاده از سیستم «درخت دانش» کلیه دستاوردها در قالب یک نمایش گرافیکی نیز نمایش داده می‌شوند که جستجوی نیروهای توانمند را برای کارفرمایان تسهیل می‌کنند.

بدین ترتیب مهارت‌های اعضای دوره مربیگری در فضای مجازی گواهی می‌گردد. نکته مهم این است که در دانشجویانه پروفایل مهارتی توسط اعضا تکمیل نمی‌شود و تنها پس از اطمینان از توانمندی‌های اعضا بوسیله تیم دانشجویانه تکمیل می‌گردد. در نتیجه برای کارفرمایان و صاحبان مشاغل قابل اطمینان و استفاده خواهد بود.

کلاس‌ها در چه مکان و زمانی برگزار می‌شوند؟

مکان و زمان برگزاری کلاس‌ها دست شماست. زیرا همه چیز بر اساس فضای مجازی برنامه‌ریزی شده است.

با عضویت در سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه وارد مدرسه مجازی دانشجویانه خواهید شد و به راحتی می‌توانید محتوای کارگاه‌های آموزشی را دریافت کرده و در کلاس‌ها با هر زمان‌بندی دلخواه خود شرکت کنید.  البته توصیه می‌کنیم روزانه حدود یک ساعت برای آموزش‌های دانشجویانه کنار بگذارید تا به طور پیوسته و گام به گام در مسیر پیشرفت حرکت کنید.

قالب کلی بیشتر کلاس‌ها خودآموز است ولی می‌توانید از کمک مربیان و اساتید دانشجویانه برای رفع اشکالات و پاسخ به پرسش‌های خود استفاده کنید.

بدون رایانه شخصی می توانم از آموزش‌ها استفاده کنم؟

خوشبختانه این مانع بزرگی نیست و با استفاده از موبایل شخصی هم می‌توانید آموزش‌های دانشجویانه را طی کنید. اما اگر دسترسی به یک لپتاپ یا رایانه رومیزی داشته باشید کار آسان‌تر خواهد شد. زیرا در دانشجویانه مهارت‌های رایانه‌ای نیز به شما آموزش داده خواهند شد که بدون تمرین با یک رایانه واقعی، یادگیری کاملی در این زمینه‌ها کسب نخواهید کرد. حتی اگر بتوانید به طور محدود به رایانه دسترسی داشته باشید، بدون شک پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در دانشجویانه خواهید داشت.

با مطالعات دانشگاهی چطور دانشجویانه را پیش ببرم؟

اتفاقا یکی از توصیه‌های سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه این است که تعداد واحد کمتری بردارید تا بتوانید مهارت‌های بیشتری در دوران دانشجویی بیاموزید. دوستان دانشجویی که همیشه تا سقف مجاز واحد انتخاب می‌کنند همیشه در حال شرکت در کلاس‌ها هستند و با مشقت بسیار ترم را به پایان می‌رسانند، در حالی که لذتی از دانشجویی نبرده و حتی ممکن است برخی دروس را بیفتند و به ناچار در ترم بعد دوباره بردارند.

حال اگر به توصیه دانشجویانه عمل کنید، برای مثال ۱۵ تا ۱۷ واحد بردارید، هم می‌توانید چند روز تعطیل در هفته ذخیره کنید (معمولا ۲ روز) می‌توانید با آرامش درس بخوانید و با موفقیت مهارت‌های کلیدی بیاموزید که در سرفصل درسی گنجانده نشده ومسیر موفقیت شما به یادگیری آن موارد بستگی دارد. در دانشجویانه به تدریج خواهید آموخت چطور زمان و عملکرد را مدیریت کنید و با آسانی و بدون فشار زیاد آوردن به خود از درس و زندگی دانشجویی لذت ببرید.

آیا واقعا حرفه‌ای خواهم شد؟

اگر آموزش‌های سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه را دنبال کنید و به توصیه‌ها عمل کنید بدون تردید تحصیلات دانشگاهی را با رویکرد حرفه‌ای به پایان خواهید برد. زیرا حرفه‌ای شدن چیزی جز کسب عادت‌های حرفه‌ای و ارتقاء دانش و مهارت متناسب با آن نیست. اگر روش‌های حرفه‌ای را دنبال کنید قطعا شما نیز به یک حرفه‌ای تبدیل خواهید شد. اگر بر اساس اصول تخصصی عمل کنید و مشاور خوبی داشته باشید قطعا نه تنها دوران تحصیل برای شما شیرین و جذاب خواهد بود، بلکه به یک حرفه‌ای تمام تبدیل خواهید شد و از فارغ‌التحصیلی خود لذت خواهید برد.

اگر از دوره‌ها راضی نبودم؟

رضایت مشتری شرط موفقیت ماست. سیستم مربیگری دانشگاهی دانشجویانه بر اساس حق عضویت ماهانه است و هر زمان که از آموزش راضی نبودید می‌توانید هزینه آخرین واریزی را فورا دریافت کنید. برای این کار تا آخرین روز ماه وقت دارید. پس نگران نباشید و با خیال راحت ثبت نام کنید.

چگونه با مربی ارتباط خواهم داشت؟

ارتباط با مربی به چند طریق امکان‌پذیر است. پراستفاده‌ترین راه‌حل برای ارتباط با مربی پیام‌رسان‌های مرسوم هستند که امکان تماس اینترنتی، ارسال پیام و عکس و فایل را فراهم می‌کنند. همچنین استفاده از دیگر ابزارهای ارتباطی از قبیل ایمیل، تماس مستقیم و مکاتبه در دانشجویان پیش‌بینی شده است تا برای هر عضو راحت‌ترین روش‌ها عملیاتی گردد. پس تنها با در اختیار داشتن یک گوشی همراه می‌توانید به طور کامل با مربی خود در ارتباط باشید.

ارتباط مستقیم و چهره‌ به چهره با مربیان در حال حاضر تنها در بیرجند میسر است که امیدواریم با توسعه دانشجویانه بتوانیم بر این محدودیت نیز غلبه کنیم.

چه تضمینی وجود دارد که این سیستم جواب دهد؟

دانشجویانه تا کنون برای دانش‌آموزان دبیرستانی، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به اجرا گذاشته شده و عملکرد مثبت خود را نشان داده است. پس نگران نباشید و با اطمینان خاطر ثبت نام کنید.