logo 128x128

دانشجویانه

دانشجویانه

امتیاز من: صفر  قلم 

دورهٔ توانمندسازی دانشجوی برتر

همهٔ دانشجویان در دوران دانشجویی با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند و بعد از دانشگاه هم در جامعه چالش‌های بسیاری دارند. دورهٔ دانشجوی برتر به دانشجویان کمک می‌کند خود را برای چالش‌های دانشگاهی و اجتماعی آماده کنند و از جوانی خود لذت ببرند.

   دورهٔ توانمندسازی دانشجوی برتر برای رساندن دانشجویان به جایگاه واقعی آنان طراحی شده است. با گذراندن و اجرای آموزش‌های این دوره به دانشجوی شاخصی در دانشگاه خود تبدیل می‌شوید. در این دوره بیش از ۷۰ موضوع کلیدی و کاربردی توانمندسازی دانشجویان برای تبدیل آنان به دانشجوی برتر آموزش داده می‌شود.

دورهٔ دانشجوی برتر

چرا توانمندسازی؟

دانشجویان بدون توانمندسازی موفقیت کسب نمی‌کنند. تلاش بدون داشتن راهنما و به کار بردن روش‌های حرفه‌ای به متخصص حرفه‌ای شدن منجر نمی‌شود. کلیدواژهٔ مهم پیشرفت دانشجویان، توانمندسازی است که دانشگاه‌ها به آن نمی‌پردازند و تنها بر آموزش و صدور مدرک دانشگاهی تمرکز کرده‌اند. به همین دلیل سهم اشتغال و موفقیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کمتر از دیگران است و با چالش‌های بسیاری روبرو هستند.

   تجربهٔ سال‌ها مشاوره و کار کردن با دانشجویان ثابت کرده است، تنها درس خواندن مفید نیست و دانشجویان باید برای توانمندسازی به طور جدی اقدام کنند. زیرا پس از فارغ‌التحصیلی با دنیای جدیدی روبرو می‌شوند که با آموخته‌های آن‌ها سازگار نیست. لازم است هر دانشجو در دوران دانشجویی برای این روزها آماده شود.

تحول دانشجو به متخصص

محتوای این دوره چیست؟

دورهٔ توانمندسازی دانشجوی برتر بر اساس مدل توانمندسازی دانشجویانه طراحی شده است. در این مدل، توانمندسازی دانشجویان یک فرآیند آموزشی است که در ۹ شاخهٔ کلیدی قرار دارد:

  • سبک زندگی دانشجویی (۱۶ کارگاه): بدون سبک زندگی حرفه‌ای نمی‌توانید رشد کنید. این مهارت در دانشگاه و بعد از فارغ‌التحصیلی بسیار ضروری است.
  • خودشناسی (۵ کارگاه): بدون شناخت اصولی خویشتن نمی‌توانید هدف‌گذاری کنید
  • مهارت‌های کلیدی نرم‌افزاری (۸ کارگاه): بدون مهارت‌های نرم‌افزاری کاربردی پیشرفت کندی خواهید داشت
  • مهارت‌های کلیدی دانشجویی (۱۱ کارگاه): بدون مهارت‌های کلیدی دانشجویی عملا درجا می‌زنید
  • موفقیت واقع‌بینانه (۵ کارگاه): بدون واقع‌بینی در موفقیت انگیزه و تلاش خود را به هدر می‌دهید
  • توسعه فردی (۹ کارگاه): بدون توسعه فردی کارآیی و کارآمدی ضعیفی خواهید داشت
  • مدیریت مالی (۷ کارگاه): بدون مدیریت مالی در دنیای امروز همیشه عقب‌مانده خواهید بود
  • کارآفرینی (۹ کارگاه): بدون دانش کارآفرینی نمی‌توانید استقلال مالی را تجربه کنید
  • نگاهی به آینده (۲ کارگاه): باید برای بعد از دانشگاه هم برنامه داشته باشید

در هر یک از شاخه‌های بالا چند کارگاه وجود دارد که در مجموع به بیش از ۷۰ کارگاه آموزشی با بیش از ۱۰۰ ساعت آموزش و مشاوره و کوچینگ می‌رسد.

مجازی یا حضوری؟

دورهٔ دانشجوی برتر در قالب کاملا مجازی، ترکیبی و کاملا حضوری نیز ارائه می‌شود. در هنگام ثبت‌نام می‌توانید یکی از این دو حالت را انتخاب کنید.

   در صورت ثبت‌نام در قالب مجازی کلیه آموزش‌ها، مشاوره و خدمات پشتیبانی و کوچینگ در فضای مجازی در پلتفرم Google Meet و پیام‌رسان‌ واتساپ انجام می‌شود.

   اما با ثبت‌نام در دورهٔ ترکیبی، هر هفته یک جلسه حضوری خواهید داشت که به فعالیت‌های متنوعی از قبیل پرسش و پاسخ، مسابقه، چالش، بازی و غیره می‌پردازید و با ارتباط مستقیم با مدرس می‌توانید به خوبی بهترین تجربه آموزشی و یادگیری را داشته باشید.

آموزش مجازی یا حضوری

این دوره برای چه کسانی است؟

دورهٔ دانشجوی برتر به طور خاص برای کنکوری‌های ۱۴۰۱ که امیدوارند امسال قبول می‌شوند، و دانشجویان کارشناسی در سال‌های اول و دوم ورود به دانشگاه مناسب است. زیرا آن‌ها هنوز در ابتدای راه هستند و فرصت مناسب برای تغییر و حرکت به سمت رویکرد حرفه‌ای دانشجوی برتر را دارند.

   اما اگر در سال سوم یا چهارم دانشگاه هستید یا حتی فارغ التحصیل شده‌اید، باز هم می‌توانید از محتوای این کارگاه برای تدوین یک برنامهٔ توانمندسازی حرفه‌ای و تصحیح سبک زندگی، خودشناسی، کسب مهارت‌های کاربردی و رسیدن به مهارت کارآفرینی استفاده کنید.

این دوره برای چه رشته‌هایی مناسب است؟

طراحی دورهٔ دانشجوی برتر با هدف پوشش دادن مباحث عمومی مورد نیاز دانشجویان طراحی شده است. در این دوره از مباحث درسی خبری نیست. طراحی دوره با دقت تمام به شکلی صورت گرفته است که آموزش‌های این دوره برای کلیه رشته‌های دانشگاه مؤثر و مفید باشد.

   مهم نیست در چه رشته‌ای تحصیل می‌کنید. این اهمیت دارد که علاقمند به توانمندسازی و بهبود مهارت‌های زندگی و توسعه فردی در دوران دانشجویی باشید. تا کنون دانشجویان رشته‌های مهندسی، انسانی، پزشکی و هنر در این دوره شرکت کرده‌اند.

مدرس این دوره کیست؟

عمار محمدی آلاشلو، نویسندهٔ کتاب «رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها» طراح و مدرس این دورهٔ توانمندسازی است.

   او با تجربهٔ بیش از ۱۱ سال کار با دانشجویان در زمینه‌های تدریس و مشاوره همراه با مطالعات بسیار در حوزه‌های گوناگون در این دوره تلاش می‌کند، استراتژی‌های موفق گوناگونی برای موفقیت در دانشگاه و آمادگی برای کسب‌وکار پس از فارغ‌التحصیلی را به شما آموزش دهد.

عمار محمدی آلاشلو

مدرک معتبر دانشگاهی

با هماهنگی انجام شده با باشگاه پژوهشگران جوان، کلیه شرکت‌کنندگان در دورهٔ دانشجوی برتر در تابستان ۱۴۰۱، مدرک معتبر از دانشگاه آزاد اسلامی مشهد دریافت خواهند کرد.

مدرک معتبر دانشگاهی

تداخل با ترم تابستانی

اگر قصد دارید در تابستان ۱۴۰۱ برای ترم تابستانی انتخاب واحد کنید، بهتر است در دورهٔ «دانشجوی برتر» شرکت نکنید. زیرا این دوره به صورت فشرده طراحی شده و نیازمند توجه شماست. با برداشتن واحد در ترم تابستانی تنها اگر حداکثر یک درس بردارید خواهید توانست به خوبی در دورهٔ دانشجوی برتر شرکت کنید.

در این زمینه توضیحات عمار محمدی آلاشلو را ببینید.

تضمین بازگشت وجه

تا سه جلسه از ابتدای دوره می‌توانید در صورت تمایل کل وجه ثبت‌نامی را پس بگیرید. تا نیمهٔ دوره نیز نصف شهریه قابل عودت است و پس از آن دیگر امکان بازگشت شهریه نخواهید داشت.

هنوز هم سوال دارید؟

توضیحات عمار محمدی آلاشلو دربارهٔ دورهٔ توانمندسازی دانشجوی برتر را ببینید.

نظرات کاربران و کارشناسان: 

دکتر ساسان نصیری راد
نظر دکتر ساسان نصیری راد موسس doctorrad.com

یک پیشنهاد ویژه: یک قسمت را رایگان ببینید

با ثبت‌نام در سایت دانشجویانه می‌توانید اولین قسمت این دورهٔ جامع آموزشی را رایگان ببینید. برای اطلاع از نحوهٔ انجام این کار لینک زیر را دنبال کنید:

توضیحات دریافت رایگان قسمت اول دورهٔ دانشجوی برتر

به این مطلب چند ستاره می‌دهید؟

امتیاز ۳.۰۸ از ۱۳ رای

اشتراک در
اطلاع از
guest

26 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Skip to content